ЯКИЙ З 2 ТЕНІВ В БОЙЛЕРІ КРАЩЕ СУХИЙ ЧИ МОКРИЙ? ВИБИРАЄМО І ЕКОНОМИМО
Зовні майже ідентичні, бойлери мають внутрішні відмінності. Їх нагрівальний елемент буває мокрий і сухий. Невтаємниченій людині це мало про що скаже, однак при виборі такого важливого агрегату покупець не має права помилитися. Специфіка взаємодії з водою повністю змінює принцип роботи котла, його продуктивність і ваші рахунки за комунальні послуги. У статті говоримо тільки по справі і чесно відповідаємо, який краще тен в бойлері сухий або мокрий.
Особливості бойлера з сухим Теном
Основне завдання сухого тена: здійснювати нагрів без контакту з рідиною. У сфері промисловості дана технологія є новою. Оскільки безпосередньої взаємодії з водою немає, вимоги до неї знижуються. Це означає, що нагрівального елементу підійде навіть погана за якістю вода. Дуже важливо, що бойлер з сухим теном чистити не треба. З ними ймовірність коротких замикань в електричних разі поломки знижується до мінімуму.
Щоб дізнатися який бойлер краще купити з сухим теном, пропонуємо розглянути наступну їх класифікацію. За наповнювальної категорії механізми діляться на три групи:
1. Тени, в колбі яких знаходиться повітря.
2. Колби з маслом.
3. Колба і спіраль наповнені білим піском.
Порівняно з другим, перший тип колб є менш якісним. Це тому, що масло дозволяє деталі скоротити свої енергетичні витрати.
Третій тип конструювання огороджувальної колби також є практичним. Перевагою наповненою піском колби вважають довговічність, як показала практика, потреба у зміні виникає рідше. Процес заміни сухого нагрівального елемента проходить швидко і без зайвих силових витрат.
Рада: До кожної моделі водонагрівача підходить тільки свій нагрівальний елемент. Тому, купуючи такий механізм, заздалегідь запасіться додатковим теном.
Особливості водонагрівачів з мокрим Теном
Гріюча деталь такого типу є однією з найбільш популярних і поширених. Мокрий нагрівальний елемент працює безпосередньо з рідинами. Пряма взаємодія здатна негативно вплинути на саму деталь. На відміну від сухого типу, на мокрому швидше з'являються сліди від накипу, настане корозія металу. Вони включають в свою конструкцію наступні елементи:
- Металева трубка
- Спіраль
- Діелектричний наповнювач (він запобігає перенапруження в електриці)
Не дивлячись на те, що бойлери мають свої негативні сторони, якісний нагрівання до механізмів з мокрим теном не змінюється. Крім цього, вони мають і інші позитивні якості, наприклад цінові. Пристрій відкритого типу буде коштувати в рази дешевше, ніж закрите. Також менше коштує і додатково оснащення для механізму. При виниклих неполадок спеціально вбудована трубка допоможе злити всю воду для початку ремонтних робіт.
Рада: До таких пристроїв підійде будь-тен, підшукувати деталь до певної моделі не доведеться.
Порівняння мокрого і сухого Тена
Остаточно розібратися який бойлер краще купити з сухим або мокрим теном допоможе наступна таблиця. Остаточний вибір пристрою залежить, насамперед, від переваг покупця. Однак варто звернути увагу на деякі факти.
Вид тена |
Плюси |
Мінуси |
«Мокрий» тен |
- Універсальність (підходить для всіх водонагрівачів такого типу). - Швидкий нагрів води. - Низька ціна і великий вибір пристроїв.
|
- Швидко утворюється накип. - У разі поломки водонагрівач буде битися струмом. - Тен треба часто міняти і чистити. - Витрачає багато електричної енергії. |
«Сухий» тен |
- Не вимогливий до води. - Здатний зберігати температуру води до 40 градусів за Цельсієм. - Вірогідність корозії металу знижується. - Тривалий період функціонування. |
- Дані пристрої дорогі. - Складно підбирати деталі, оскільки вони виготовляються під певну модель. |
Порада: Звернути увагу також слід на габарити установки. Чим більше пристрій - тим більше енергії воно буде споживати. А також орієнтуйтеся на призначену площа для механізму.
Позитивні та негативні якості присутні як в бойлерах з "мокрим" теном, так і з "сухим". Однак при покупці треба виходити тільки зі своїх можливостей і переваг. На нашу думку, купувати бойлер з сухим теном більш надійно, оскільки їм характерно тривале використання без поломок, також вони стійкі до корозії і не примхливі до води.
Купувати техніку преміум-класу не обов'язково, можна обійтися менш відомими, але якісними виробниками. Головне, не забувати проводити регулярні технічні огляди.