Анод бойлера L=200мм D=20мм, L(ноги)=240мм, М5 (Україна)
- В наявності
- Код: 04.01.006
90 ₴
Мінімальна сума замовлення на сайті — 400 грн
Магнієвий анод для водонагрівача (бойлера).
- Діаметр: 20 мм
- Довжина анода: 200 мм
- Довжина ноги анода: 240 мм
- Різьблення: М5
- Виробник: Україна, REMon.
Майже у кожній квартирі чи будинку нашої країни встановлений водонагрівач. Це пов'язано з перебоями у подачі гарячої води та з “постійним” ремонтом теплових систем. Безперечно, наявність такого пристрою полегшує життя, тому що не потрібно гріти воду в тазиках та каструлях, боячись ошпаритися. Для продовження терміну служби водонагрівачів їх періодично потрібно чистити і “мити” зсередини. Якщо цього не робити, може статися так, що бойлер потече або перегорить ТЕН. Для виключення виникнення іржі та запобігання іншим неприємностям, усередині бака бойлера встановлений магнієвий анод. Спробуймо розібратися, що це і навіщо він потрібен?
Магнієвий анод та його функція
Магнієвий анод - це деталь накопичувального бойлера з магнієвого сплаву та металевого елемента усередині. Ця деталь встановлюється виробниками поряд з ТЕНом або зверху внутрішньої колби в баку бойлера може мати різний розмір.
Магнієвий анод – захищає внутрішню поверхню бака водонагрівача від корозії, а ТЕН від утворення накипу, знижуючи її щільність та полегшує чищення бака. Анод із магнію встановлюється виробниками як у бойлерах із сухим ТЕНом так і з мокрим, що забезпечує “захист” не тільки нагрівального елемента, а й внутрішньої поверхні бака.
Оскільки більшість бойлерів виготовляються з металу, його взаємодії з водою уникнути неможливо. Відповідно, утворення іржі не уникнути, оскільки у водопровідній воді розчинений кисень, який сприяє її утворенню. У процесі нагрівання води в баку бойлера кисень починає активно виділятися з води і руйнує стінки бака водонагрівача.
Хімічний елемент - магній, з якого виготовлений анод, вступає в реакцію з водою більш активно, ніж залізо, нержавіюча сталь і емальований метал (те з чого зроблений бак). У процесі підігріву води кисень, що виділяється, призводить до окислення магнієвого анода і тільки при повному його руйнуванні починають окислюватися внутрішні стінки бака бойлера. Бруд, що прибирається з бака під час очищення - це і є анод, що окислився.
Чому іржавіють емальовані та течуть баки з нержавіючої сталі?
Корозії при взаємодії з водою піддається нержавіюча сталь, і емальоване покриття металу. Хоч виробники і затверджують протилежне.
Відповідно до законів фізики: під час нагрівання відбувається розширення металу. Хоча склад емальованого покриття підбирають згідно з коефіцієнтом розширення металу, але в процесі експлуатації з'являються тріщини та сколи, які призводять до корозії при взаємодії з водою. А якщо один раз осушити бак, зливши всю воду, то кисень призведе до ще швидкого руйнування емалі. Тож не зливайте всю воду з бака бойлера.
А як же нержавіюча сталь? Чому бойлер з нержавіючої сталі може протікати?
Нержавіюча сталь - це сталь з великою кількістю хрому, має корозійну стійкість на повітрі та в агресивному середовищі.
Як не дивно, але такий бак може потекти через блукаючі струми, якщо немає заземлення пристрою. Без заземлення блукаючі струми "прострілюють" і відбувається відкол шару нержавіючої сталі, який згодом призведе до протікання. Також корозія може статися через зварювання сталі при виробництві баків для бойлерів, під час цього процесу втрачається ряд властивостей і змінюються кристалічні грати молекул металу. Магнієвий анод у таких баках встановлюється виробником одного разу (цього вистачить на весь термін служби, за умови заземлення) та його заміна не потрібна. При виборі та купівлі бойлера звертайте увагу на матеріал виготовлення бака.
Основні властивості магнієвого анода полягають у зниженні негативного впливу якості води та блукаючих струмів на внутрішні деталі водонагрівача. За рахунок інтенсивності окислення магнію, магнієвий анод є єдиним захистом внутрішнього шару бака бойлера від корозії, хоч і пасивної.
Поради щодо використання магнієвого анода у водонагрівачах:
- Придбавши бойлер із магнієвим анодом, контролюйте його роботу навіть на слух. Якщо ви стали помічати шипіння, то швидше за все ТЕН покрився вапняним нальотом або настав час міняти магнієвий анод.
- Солі кальцію та магнію завжди присутні у водопровідній воді тільки в різній концентрації. Якщо солей у воді багато, магнієвий анод просто не встигає їх окислювати.
- Термін дії магнієвого анода у бойлері близько 3 років. Якщо цей період часу закінчився не лінуйтеся і робите його заміну.
- Купуйте бойлери тільки з наявністю магнієвого анода, повірте це вигідніше за покупку нового бойлера через 3 роки.
- Виконати заміну анода можна самостійно, дотримуючись правил техніки безпеки.
Висновки на тему
- На кількість накипу впливає якість води (наявність солей, іржі та дрібних суспензій), а не магнієвий анод.
- Анод з магнію, встановлюється виробниками та замінюється користувачами в бойлерах із сухим та мокрим ТЕНом.
- Магнієвий анод - є єдиним способом "запобігання" тену від накипу, а внутрішніх частин бака від корозії.
- Своєчасна заміна анода зберігає бак від корозії. За спостереженнями фахівців, бак починає протікати за півроку після руйнування магнієвого анода.
Основні | |
---|---|
Країна виробник | Україна |
Виробник | Протек |
Характерики | |
Діаметр | 20 мм |
Різьба | М5 |
Довжина мм | 200 мм (анод), 240 мм (нога) |
- Ціна: 90 ₴